#treeninmaratoniks

Oo, üllas WordPressi platvorm! Anna mulle andeks, et olen su unarusse jätnud. Viimane kuu on olnud hectic. Pole vist ime, et vahetult enne eksameid tuleb kõik vabad hetked, mis tööst üle jäävad, õppimisele pühenduda, et kiivalt üliõpilase kohutusi täita ning statistikat, mis väidab, et ligi pooled tudengi pärast esimest aastat IT erialadelt kaovad, vähegi positiivsemas suunas kallutada. But that ain’t easy I say. Siiski on kõik tehtav, tuleb lihtsalt ajutiselt oma muu elu ootele panna, ained ära teha ja siis rind kummis ning nina taeva poole püsti, suvele vastu jalutada.

Tegelikkuses olen minagi lihast ja luust inimene ning pean tunnistama, et kõik vabad hetked õppimisele siiski ei kulu. Praegu mahub sekka ka jooksutrenne. Nimelt tegin ühe mõtlematu käigu ja registreerisin ennast SEB maratonile, 42,195km – here I come again!
Again? Jah – nimelt ühel ammusel-ammusel ajal, kui päike veidi soojem ja kollasem oli.. Või no, kui maraton alles esimest korda Sügisjooksu kavva võeti, aasta siis oli 2010, jooksin oma elu päris esimese maratoni. Taaskord meelevaldselt oli see otsus vastu võetud ning mängides laupäeval naiste jalgpalli meistriliigas 90min Levadia vastu, asusin pühapäeval koos teise vapra neiuga kell 9:00 starti. Olles teinud kokku kõigest 1-2 pikemat jooksuringi –mitte nädalas, vaid kokku!! (sest päevad oli pallitrenne täis), oli tegemist üsna ah-vaatame-kas-jookseme-ära katsetusega.
Kaks võistlushimulist ja sihikindlat neiut, jõudsime finišisse ajaga 4h 34m 15s. Ära tegime! Ilma igasuguse ettevalmistuseta! Järgmine nädal läks küll puhtalt taastumisele, aga 7 päeva pärast olime uuesti palliplatsil ja vana rutiin jätkus. Võimas oli see tunne, aga toona arvasime, et uuesti seda katsumust ilmselt ette ei võtaks. Miks peakski?

Screen Shot 2017-05-29 at 21.05.43

Nüüd, 7 aastat hiljem, olen taas nimekirjas ning valmis sügisel uut rada katsetama. Miks? Kõige suurem põhjus on ilmselt see, et vajan oma treeningutesse praegu mingisugust eesmärki, korrapärasust, mõtestatust. Nimelt, hetkel, mil spordiklubi lepingu lõpetasin, kadus mul väiksemgi kohustus üldse trenni teha. Liikumine on eluviis ning seda ma ei jätnud, aga eesmärki, mille nimel pingutada, polnud. Raske on teha intensiivseid treeninguid, kui sa ei tea, miks sa neid teed. Teadsin, et minu puhul väiksest eesmärgist ei piisa. Vaja on midagi, mis tõesti nõuaks järjepidevat treenimist.
Maratoni mõte on mul peas mõlkunud juba mõnda aega ning kui kuulsin, et sel aastal joostakse uut rada pidi, oli otsus tehtud. Registreerisin ennast ära ning panin juba samal õhtul endale Nike Running Club app’is kokku ka maratoni treeningplaani. 17 nädalat treeninguid: 3-4 jooksu nädalas ning omavoliliselt põimin sinna ka mõningaid jõuharjutusi ja joogat.

Nüüdseks olen 2 nädalat programmist läbinud ja 100% otsusega rahul. Tunnen, kuidas minu sees põleb taas väike leek, mis ajaga kasvab ning aitab leida nii motivatsiooni kui peidetud jõuvarusid ka raskematel hetkedel. See, kas sa suudad või mitte, on sinu otsus , sinu meelestatus, sinu vaimne tugevus – keha annab alla tunduvalt varem, kui tegelik piir ette tuleb.  Vaimne sitkus on see, mis rasketel hetkedel alla anda ei lase.

Saladuskatte all võin öelda, et sel aastal pole siiski eesmärk maratoni läbida, vaid see korralikult läbi joosta. Kindel siht on eelmine maratoni aeg üle joosta ning see ei tohiks eriti raske olla, loomulikult, kui ma oma treeningplaanist kinni pean. Suurem eesmärk aga, mille nimel kõvasti tööd teha plaanin, on hoopis maraton alla 4 tunni joosta. Ehk minu aeg tablool võiks olla 03:59:59!

582-henry-ford-quote-whether-you-think-you-can-or-you-can-t-you-re

So, train and meditate – this is my advice to you if you want to run a marathon! 

Jookske, sõbrad, jookske!
PS! Paraku on minu Instagram story on tunduvalt päevakohasem kui WordPress.

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

3 kommentaari “#treeninmaratoniks”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.