Kes on spordiplika?

Alustame algusest.
Lugejaid on vahepeal juurde tulnud ja küllap on teie seas neidki, kes mõtlevad, et kes see spordiplika üldse on ja mida ta teeb?!

406210_310271945661877_2089195256_n

Tere, mina olen Annika, meeldiv tutvuda. Olen 26-aastane põline pealinna piiga. Pea terve oma teadliku elu olen tegelenud spordiga. Alustasin 8-aastaselt korvpalliga ning 10 aastat hiljem ei viitsinud enam palli maast üles tõsta ning asusin seda jalaga taguma ning teen seda aeg-ajalt siiani. Olen nii mõnegi korra mõlemal alal rahvuskoondise särki kandnud ning seda uhkusega. Selle kahe kümnendi jooksul on mul olnud 3 tõsisemat põlvevigastust ning 1 hüppeliigesevigastus. Kolm kordan olen ka põlvega lõikusel käinud.
Ilmselt on minus Krati verd, sest ka mind on kokku pandud juhuslikest esemetest – anatoomiliselt olen kontaktspordialadeks täesti ebasobiv – minu põlvesidemed on näiteks tunduvalt õhemad (ma ei tea, milline on meditsiiniliselt korrektne väljend) kui normaalsel inimesel – ilmselt on need second hand või on sale saadud. See eest on mul hea mootor (süda) ja tugevad kerelihased.
Vaatamata sellele, et olen spordist mitmeid vigastusi saanud, olen palju rohkem häid emotsioone ja toredaid sõpru kogunud. Olen naiskondadega üle poole Euroopast läbi reisinud, erinevate riikide (kunst)muru nuusutanud ja ka Aasias pea 40-kraadises kuumuses 0:5 kaotusi vastu võtnud.

Olen iseloomult kokkuhoidlik ja mida rohkem raha mul on, seda vähem seda kulutan. Raamatupood on ainus koht, kus hea meelega uudistamas käin ja ennast unustada võin. Niisama shoppamast võib mind heal juhul korra aastas leida, enamasti tulen ka siis tühjade kätega koju, kogudes pigem samme kui asju.
Kui mõnd riideeset vaja, siis lähen pigem kaltsukasse. Taaskasutus on teema. See tarbimisühiskond on jabur, meil pole nii palju asju vaja. Kui saaksin käiksin ilmselt samade pükstega aastaid. Paraku töötavad mu reied mulle vastu ning kulutavad teksadesse auke. Vahest saabub päev, mil asi muutb? Töö selle nimel käib.

Ma jalutan palju ja tihti. Käisin lapsena päevas 10 km ilma, et oleksin kordagi vingunud, et ei jaksa. Kui ujuma tahtsid minna, pidid jalutama, valikut polnud. Pikad jalutuskäigud annavad võimaluse mõtted korda seada ja ennast veidi tuulutada.
Selle aasta üks eesmärke ongi võimalikult palju end liigutada. Veedan kontoritööd tehes 8-9h päevast siseruumis istudes ning peale tööd veel 2-3h koolis IT kolledžis infosüsteemide analüüsi õppides, mis teeb kokkuvõttes keskmiselt 11h istumist päevas. See on päris halb. Seepärast püüan igal võimalusel rohkem jala käia ning ütlen pikalt mõtlemata ära ka pakutud küüdist, kui just kiire pole. Päevas 8-10km tuleb enamasti kokku küll. Mul on aktiived töökaaslased ning korraldame omavahel tihti võistlusi, kes rohkem samme suudab koguda. Võidu nimel olen alati nõus pingutama!

Mulle meeldib kõndida ja see tähendab, et olen pigem püksi- ja tennisetüdruk. Casual is my  kind of look. Minu jaoks on oluline, et jalanõu oleks mugav ja võiksin pikki vahemaid kõndida, ilma, et kusagilt pigistaks või jalad valutama hakkaks. Enamik naistele mõeldud kingi on aga mõeldud heal juhul seismiseks ja paaritunniseks kandmiseks, sest muidu hakkab kusagilt hõõruma või pigistama nõnda, et lõpuks tekivad ka anatoomilised muutused. Ei, aitäh, seda ma ei soovi. Seepärast võib minu kingariiulist leida pigem VANSi või Vagabondi jalavarje. Nendega võib kasvõi maailma lõppu kõndida. Muidugi meeldiks mulle vahepeal ilusaid kingi kanda ja hommikust õhtuni kleidis ringi tuisata, aga tervis ja mugavus ennekõike. Ja tennised ja ilus kleit pole ka päris see..
Vahel siiski juhtub, et minu naiselik pool saab võitu ja tõmbangi kleidi selga ning kingad jalga, aga siis jäävad ka pikad jalutuskäigud üldiselt ära.

Olen hommikuinimene. Naudin rutiini ning korda. Üritan harjumusi luua, sest nii on lihtsam. Kui hommikul esimese asjana trennis ära käia, on päev alati parem ja õhtul saab rahulikult omi toimetusi teha. Minu sisemine kell käib päiksega samas rütmis – võin suvel hommikul kell 6 jooksurajal olla, aga talvel magaksin 9ni ning ka siis oleks raske ärgata.
Kevad on minu aastaaaeg ning ootan kannatamatult lume sulamist ning looduse tärkamist. Ja loomulikult saan siis oma truu kaaslase – jalgratta välja tuua.
Mingil müstilisel moel saan oma energia päikeselt ning valgel ajal võin lõputult ringi joosta, aga kui pimedaks läheb, tõmban tagasi ning jään tasa unele.

Mu lemmikvärv on kollane ja lemmikjook on soja latte. Kui võimalik, eelistan alati mahetoitu või toiduaineid, mille koostisosa on mulle arusaadav ega sisalda igasugu E-sid ning säilitusaineid. Panustan pikaealisusele ja heale tervisele ning liikumine+toitumine mängivad siinkohal erilist rolli.

Mul on üks salahobi ka. Avastasin eelmisel aastal enda jaoks köögiviljakasvatuse. Minu esimene kasvuhoone sai täis tomateid, paprikaid ja füüsaleid. Õues olid herned, maasikad, porgandid, salatid, kartul ja marjapõõsad. Loodan tulevikus soojal ajal suurema osa oma toidust enda aiast korjata. Mõtlen juba praegu, milliseid sorte sel aastal kasvatada ning uurin pidevalt mahepõllumajanduse kohta, et taimed tugevamad ja saak parem saaks. Väga mõnus on pärast pikka tööpäeva vaikselt aias nokitsega ning hiljem oma töö vilju näha. Kes mulle suvel külla tuleb, saab maitsta ja head paremat ka endale kaasa võtta.

Sõidan jalgrattaga hommikul rongi peale ja lähen trenni, et päev saaks hea alguse. Edasi tööle, et anda oma panus mahetoidu levikule Eestis, siis kooli, et tulevikus maale kolides näiteks programmeerijana või disainerina kaugtööd teha. Õhtul tõmban kindad kätte ning haaran labida, et peenrad korda teha ning varsti-varsti omakasvatatud toitu süüa.

See olen mina. Spordiplika.

Millised on teie hobid?

 

 

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.