Sõber sinu randmel

Kui mul on aega kirjutada, siis ma kirjutan.

Päevas 8 tundi kontorilaua taga ja 2-5 tundi koolipingis tähendas kokkuvõttes seda, et liikusin üsna vähe. Lühike jalutuskäik tööle ning töölt koju olid tihti ainukesed hetked päevas, mil end veidigi liigutasin. Trenn paraku ajakavva ei mahtunud. Tol hetkel polnud mul õrna aimugi, kui palju, või õigemini kui vähe, ma päevas liigun. Tajusin, et lood on pigem kehvad, aga selget pilti polnud. Teadmatuses on hea olla. Liikumine on tervise seisukohalt oluline ning teadsin, et pean oma aktiivsusest mingi ülevaate saama.
Nutiajastul pole see õnneks väga keeruline. Tegin väikse uurimustöö ning enda jaoks olulisi omadusi ritta pannes jõudsin lõpuks Fitbit Altani.

fiitbit

Fitbit Alta on aktiivsusmonitor, mis loeb sinu samme, läbitud vahemaad, umbkaudset energiakulu ning aktiivsusminuteid. Lisaks tulevad soovi korral randmele ka sõnumid ja kõned.
Monitori valides oli minu jaoks oluline ka välimus ja fakt, et see võimaldab seadistada vibreeriva alarmi, mis sind hommikul ilma kärata äratab. Värvivalik on ka lai – klassikalisest mustast kuni metallikani.

edf3da12f5d80f3db95e05ad210901fa

Nüüdseks on Fitbit mu randmel olnud pea kaks kuud ning tuleb ausalt tunnistada, et see on mu selle aasta parim ost! Minu jaoks tõi see tõe päevavalgele – päevadel, mil õhtuti koolis olin, liikusin keskmiselt 3000-4000 sammu päevas, mis on vähem kui pool soovitatavast. Nõnda kaugele ei jõua, ei sõua ka. Minu jaoks oli see veidi ehmatav. Ma tõesti ei kujutanud ette, et see number nii väike olla võib. Muidugi pole numbrid nii täpsed, olen paari teise seadmega võrrelnud ning keskmiselt erineb sammude arv umbes 10% -oleneb ilmselt, kui palju kätega rapsida.

fitbit

Selle lühikese kahe kuu jooksul on sellest väiksest paelast saanud minu suur sõber. Olen eesmärgiks seadnud 12 000 sammu päevas ning vähemalt 7st päevast 6-l suudan selle eesmärgi ka täita. Fitbit suudab automaatselt ära tunda ka mõned spordialad nagu jooksmine, rattasõit, kõndimine, aeroobika ja elliptiline trenažöör. Lisaks on see ka kella eest!
Kogu info sünkroniseeritakse Fitbit’i app’i ning nii on sul hea ülevaade oma aktiivsusest ning eesmärkidest. Võimalus on osa võtta erinevatest väljakutsetest ning ka oma sõpradega (kes Fitbit’i kasutavad) mõõtu võtta.
Fitbit jälgib ka sinu und – ärkvel oldud, rahutut ja sügavat und. Selle täpsus on kaheldav, aga pildi sellest, kui palju ööund sul keskmiselt saada õnnestub, annab see kindlasti.
appOlulised plussid minu jaoks:
meeldetuletused liigutamiseks. Iga tund on eesmärk teha vähemalt 250 sammu ja veidi enne tunni möödumist tuletab monitor sulle väikse vibratsiooni ja sõnumiga meelde, et peaksid veel x arvu samme tegema.

päevaste sammude eesmärk. Päeva peale on hea oma samme jälgida ning siis vastavalt vajadusele mõni jalutuskäik sisse põimida. Eesmärgi täitmisel ootab sind ees väike ilutulestik randmel. See on hoiab mind pidevalt motiveerituna, et ka pärast pikka päeva väike jalutuskäik teha.

kõned ja sõnumid randmel. Mu telefon on enamasti hääletu. Seetõttu jäid enne paljud kõned märkamata, sest trollid või tänaval kotis vibreerivat telefoni ei märka. Nüüd vibreerib Fitbit, kui mõni kõne või sõnum tuleb ning annab teada ka helistaja nime ja osa sõnumist. Nii saavad olulised kõned vastatud ning vähemolulised..jäävad vahel ootele.

soliidne välimus. Fitbit Alta on üsna väike, võrreldes teiste monitoridega. Sellel on vahetatavad rihmad ning vajadusel saad endale pidulikemaks puhkudeks ka soliidsema versiooni soetada. Kinnitus on mugav ega ole kordagi ka ise lahti tulnud.

ekraan, kell. Enam pole vaja kella vaatamiseks telefoni välja kiskuda või lisaks eraldi kella kanda. Piisab randme üles tõstmiseks ning sulle kuvatakse kellaeg, kuupäev ja nädalapäev. Passiivselt on kella ekraan pime. Hommikul äratab mind vaikne vibratsioon randmel – enam ei pea teised minu äratuse peale üles ehmatama.

fitb

Aga miinused?

aku kestus. Minul peab ta vastu kusagil 6-7 päeva. Võiks kauem, arvestades fakti, et pulssi ta ei mõõda ja ekraan pidevalt ei sära.
sammude lugemise veaprotsent. Võiks kindlasti väiksem olla. Kui hommikul ärgates öösel 80 sammu ole teinud, siis hakka või kahtlema, kas oled unes kõndima hakanud. Aga kas üldse on monitore, mis ei eksi?
ei mõõda pulssi. Minu jaoks see väga suur puudus pole. Praegused monitorid ei suuda seda väga täpselt teha (kuigi PulseOn tehnoloogia kohta mul info puudub), seega selle jaoks on mul trennis Polar ja pulsivöö peal.
See on vist kõik.
fit
Praegu olen oma Fitbit Altaga igatahes väga rahul. See on motiveerinud mind igapäevaselt palju rohkem liikuma ning nüüd käin tunduvalt rohkem jala, kui mõned kuud tagasi. Nädalavahetusel võin nüüd vabalt 20 000-25 000 sammu päevas kõndida!

Kui keegi teist Fitbit’i kasutab, andke teada, ühendame jõud ja teeme mõne toreda väljakutse!
Ja kellel on soovitusi saabaste osas, mis oleks hea välimusega, aga mõeldud ka pikkade vahemaade läbimiseks, andke märku. Olen hetkel ECCO usku, aga otsin endisel seda õiget!

Head und!

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

One thought on “Sõber sinu randmel”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.