Esimene jooksuvõistlus -Maijooks

Üks postitus kuus on see maht, mida ma praegu garanteerida võin. Vahel võib mu sulest ilmuda ka mitu, aga pigem kinnitab erand reeglit. Ilmselt on parem kui te, kallid lugejad, ka selle võrra vähem arvuti taga viibite ja rohkem õues päikest püüate!

Seadsin selleks aastaks palju suuri eesmärke ning olen nii mõnegi neist juba saavutanud- nt teen tööd, mida armastan. Samas on olnud ka tagasilööke. Ilmselt olen varem maininud, et plaanime oma kodu rajada. Well, life happens when you start making plans. Kaks maatükki, mille välja olime valinud, osutusid absurdselt kalliks ja kuniks omanikud hinna osas ümber ei mõtle, lükkub see plaan mõneks ajaks edasi.

Olen taas trennilainel tagasi. Viimasel ajal on tööpäevad pikale veninud ning kuna olin otsustanud hommikused trennid õhtuste vastu vahetada, oli uue rütmiga harjumine keeruline. Või õigemini – seda harjumist ei tulnudki. Pigem olin õhtuti nii väsinud, et ei suutnud enam ennast trenni minema motiveerida. Samas tundsin liigutamisest suurt puudust. Nokk kinni, saba lahti.
Lõpuks sain aru, et just hommikune trenn oli see, millest puudust tundisin. Nüüd olengi ennast hommikuti voodist välja ajades väiksele jooksutiirule, jalutuskäigule või jõusaali ajanud ja energiatase on hoopis teine! Ausalt, võimas! Päevad on hoopis teise jume saanud. Uskumatu, kui palju paremini see mu päevakavasse sobib. Küllap peabki igaüks endale sobiva rütmi leidma. Mina igatahes olen leidnud. Eks talveperioodil on unevajadus suurem ja siis ilmselt jääb ka suurem trenn õhtusse, aga väike liigutamine hommikul on kindlasti vajalik nii kehale kui vaimule!

Ilusad ilmad kutsuvad üha enam ka jooksurajale ning sellest tulenevalt otsustasin ennast ka mõnel jooksuvõistlusel proovile panna.
Olles aastaid laupäevad jalkale pühendanud, oli mul sel aastal lõpuks ometi võimalus osa võtta Maijooksust. Kuna viimane aja peale jooks oli jäänud mitmete aastate taha, ei osanud ma võistlusest midagi oodata.
Läksin tunnikese varem kohale, võtsin stardimaterjalid välja, panin asjad pakihoidu ära ning uudistasin ringi. Rahvast oli meeletult, ilm imeline ning tuju hea. Enne jooksu sai veidi NTC trenni tehtud, üks challenge – joonejooks läbi proovitud ning tuhandete naistega ka soojendusvõimlemine tehtud.
Esimene grupp startis 5 minutit varem, mina sain rajale 13.05, kusagil grupi lõpus. Esimene kilomeeter sai joostud slaalomit – palju oli kõndijaid (jooksugrupis!), kellest tuli mööda manööverdada ning pidevalt vaba rada otsides enda tee leida. Kusagil raja keskel läks hõredamaks ning siis hakkas taas esimese grupi tagumine ots paistma. Viimased kilomeetrid sai juba tuld anda. Lauluväljaku värvavate paistes arvasin, et finiš on samas kohas kui start, seega tegin kiiremad sammud, siis tuli aga pööre vasakule ja tõus, uuuh! Aga rahvas elas kaasa ja energiat oli veel üheks lõpuspurdiks.

20776-anonymous-quote-running-teaches-me-that-i-am-capable-of-so-much
Aeg 31:58, 118.koht, N vanusegrupis 76.koht – üllatasin ennastki. Pole paha, arvestades, et jooksma olen jõudnud vähe ning pigem on tempo rahulik. Finišis käisin “kingikotil” järel, rullisin mati Myfitnessi alas lahti ja rullisin lihased korralikult üle. Sai veel veidi pikutatud, kehakoostist mõõdetud ning siis koju tagasi jalutatud.
Kokkuvõttes üks väga tore üritus, mõnus pingutus ja palju häid emotsioone. Kindlasti olen järgmisel aastal taas stardis ja loodan ka kõiki teid seal näha!

Sel aastal olen stardis ka Ööjooksul (võib-olla vahepeal veel midagi, soovitusi?), seega kui kellelgi sel ajal Tallinnast Rakverre küüti vaja, siis andke julgelt teada, autos on vabu kohti küll!

PS! Kui kellegi on väikest lisatööd pakkuda, siis võib julgelt kirjutada. Kogume maja ehitamiseks algkapitali ning aasta lõpuks on eesmärk korralik summa kokku saada.

Päikest!

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.