Toitumise müstiline maailm

Siin me nüüd siis kahekesi istume, mina ja mu valutav kõht. Äkki jämesool? Või peensool? Ei tea.
Ma polnud tükk aega pähklikaussi täitnud ja nii kui värske noosi tõin, hakkas käsi märkamatult sinnapoole sirutama. Kahtlustan tegelikult, et meil on päkapikud käinud, sest ma ei tahaks uskuda, et ma ise kõik pähklid ära sõin. Samas, seedesüsteem püüab nagu vastupidist väita. Kellel on õigus?
Olen nüüd pool päeva siin ägisenud ja sadu kordi lubanud pähkleid lõunasöögiks enam mitte süüa. Õnneks või kahjuks on mul komme negatiivsed emotsioonid ajust üsna kiiresti kustutada, seega tehke omad järeldused.

Kui aga asja juurde asuda, siis üldiselt on söögiga nii, et mida rohkem sa selle üle pead vaevad, seda keerulisemaks asi muutub. Mida rohkem loed erinevaid arvamusi ja uuringuid, seda suurem on segadus. Tekib küsimus, et mida ma siis üldse süüa võin? Ühed ajavad looma moodi peekonit ja kala näost sisse, teised toituvad puhtalt puuviljadest või hoopis õhust ja armastusest – kõik on ühtmoodi heas vormis (kuigi selles mittesöömise tõesuses ma kahtlen). Iga teooria taha võib leida sadu tõestusi, valik on sinu.

Kaalu säilitamine pole tegelikkult eriline mustkunst, süüa võib nii, et isu rahuldatud ja näpuga kusagil järge ajama ei pea. Organism on üsna jäärapaine ja püüab iga hinna eest tasakaalu hoida. Seega kui sul mingit haiget koogi- või šokolaadisõltuvust pole, võid rahulikult oma elu edasi elada. Kui tervisesporti ka veel harrastad, ei tohiks mingit probleemi olla. Muidugi peab kupli all ka kõik korras olema. Stressimagnetina ringi käies tõmbad endale igasuguseid jamasid ligi. Kui emotsionaalne pool tasakaalust ära, siis sport ja meditatsioon on väärt katsetamist.

cg_nk8nwwaajsre
Mis aga puudutab kaalulangetamisse, siis kaks parimat viisi tulemuste saavutamiseks on:
1. Ennast töösse matta. Kui sul tööülesandeid ikka kuhjaga ootamas ja sa oma tööd vähemalt mingilgi määral naudid, siis pole aega söömise peale isegi mõelda. Energia tuleb võidukatest triumfidest ja loodetavasti seeläbi helgemast tulevikust.
2. Armuda. See on vist kõige parem variant. Liblikad kõhus, mõnus, kerge tunne. Söök on ilmselt viimane asi, mille peale mõtled, kui keegi uus ja huvitav sinu ellu on sattunud. Koos olles varjutab südame põksumine koriseva kõhu ja aja möödudes võivad pekivoldid endalegi märkamatult kohvrid kokku pakkida ning hüvasti jätta. Soovitan kindlasti!

Muidugi on võimalus ka lihtsalt süüa vähem kui kulutad, aga isiklikult ma küll toitu mõõta ja kaaluda ei viitsi ning reaalsuses pole see asi ka nii täpne. AGA mis siis teha? Kuna ma ise tunnen ka, et talvega on veidi liigset polstrit kogunenud, siis võin jagada oma strateegiat. Hetkel on mind ootamas ees mitu uut ülesannet, projekti ning tänu sellele, et vaba aega jääb vähemaks, jääb mõttetut näksimist ka vähemaks. See aga tähendab, et sööngi ainult siis, kui kõht PÄRISELT tühi on.
Teine nõks on see, et võtan söömiseks aja maha, keskendun hetkele, naudin toitu ning ei söö ennast kõrini täis, vaid tunnetan ära selle hetke, kui nälg on läinud ja isu rahuldatud. Nii ei teki seda väsimuse tunnet ja ülesöömist, mis ohustab siis, kui toitu lihtsalt sisse ahmida ja jooksu pealt süüa. Mingeid piire ma ei sea, kui ikka tuleb šokolaadi isu, siis söön -enamasti ostan siis selle väikse 20g Bitteri, see on paras amps, et maitse suhu saaks, aga süda pahaks ei läheks. Mida rohkem head toitu süüa, seda vähem see “rämps” isutab. Hakkad tähele panema seda, kuidas sa ennast pärast sööki tunned ning kuidas su maitsemeeled muutuvad, mistõttu kunagised lemmikud võivad oma koha sinu toidulaual üldse kaotada ja asemele tulevad uued, paremad.

Üks asi veel. Arvesta ka sellega, et enamasti on naiste organism erinevate muutuste osas tundlikum kui meeste oma. See, et sinu sinu meessoost kaaslane võib süüa kaootiliselt, ükskõik mida või katsetada intermittent fasting‘ut, ei tähenda, et see ka sinu puhul toimib. Meie, naiste sees saab alguse uus elu, see on suur vastutus, seepärast on meie organism ka tundlikum ning tasakaalu säilitamine olulisem. Anna endale aega, kohanemine ei toimu üleöö, leia see oma, mis sulle sobib ja ära end liialt piitsuta: hormoonid võivad sulle kõvasti vastu näppe anda, kui nad mässama hakkavad!

funny-picture-women-weight-men

Ilusat nädalvahetuse jätku ja nautige seda järelejäänud talve, sõbrad!

PS! Käisin täna investeerimiskoolitusel-väga äge oli! Soovitan ka teil vahel oma tuleviku rahaasjade peale mõelda. Keskmine pension on umbes 30-40% sinu viimasest sissetulekust, kas elaksid sellega ära või mis on sinu tagavaraplaan?

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.