Kuidas trennilainel püsida?

Loodan, et tunnete saabunud talvest sama palju rõõmu kui mina! Sain eile üle mitmete aastate ka uisud jalga ja kuigi need olid 3 numbrit suured ja oskused veidi roostes, oli rõõmu kui palju. Päris oma uisurada jõe peal, vägev värk igatahes.

Aasta alguses on kõigil loodetavasti motivatsiooni kuhjaga, et oma antud lubaduste nimel tööd teha ja mööda unistuste rada edasi sammuda. Kindlasti on paljud ka tervislikule toitumisele ja trennile rohkem tähelepanu lubanud pöörata. Mõtlesin, et jagan teiega mõnda ideed ning valikuid, mis ma ise igapäevaselt teen, et paremaks saada ja ennast hästi tunda.
Ma loodan, et keegi teist ei mõtle mõne “suveks vormi” projekti peale või ei plaani kuu ajaga kümmet kilo alla võtta. Mis kiirelt läheb, tuleb kiirelt ka tagasi. Tõsi lugu. Ja väga ebatervislik lugu. Seega, ei, seda me ei tee, me valime tervisliku, jätkusuutliku eluviisi. Koos.

Kui liikumisest ja trennist rääkida, siis meil kõigil on aega. Mul pole aega, pole mingi vabandus. See on valikute küsimus. Trenn on hea tervise oluline komponent ja kui tervis on sinu jaoks oluline, siis sa lihtsalt leiad aega. Täpselt nii nagu sa leiad aega hambapesuks, söömiseks ja magamiseks, leiad sa aega ka liikumiseks. Tee plaan, pane kirja, järgi.
IMG_2119
Vahel on minulgi kiired päevad, olen väsinud, väljas on krõbe -18 ja trenni minek tundub ületamatu raskus. Tegelikult ei peagi ju toast välja minema. Sellistel puhkudel tõmban topi selga, bokserid jalga ja panen taimeri käima:
(45s tööd, 15s puhkust, 3 ringi)

kükid oma keha raskusega
kõnd planku ja tagasi üles
käärhüpped
commandos
2 kätekõverdus +4 mountaincliberit
väljaasted
burpees/kosmonaut

Umbes selline näeb välja minu trenn, kui mul pole kas aega või viitsimist, et jõusaali või jooksma minna. Vahel on sellise trenni pikkuseks 15 minutit, vahel 30 minutit. Higi saab igatahes jooksma ja just see on see, mis mulle selle mõnusa trennijärgse fiilingu annab. Lisaks on HIIT treeningud minu jaoks parim rasvapõletuse viis, pikad madala pulsiga treeningud on igavad ja no, who’s got time for that?

Minu jaoks on oluline ka rutiin säilitada, siis saab trenn päeva loomulikuks osaks, just nagu hambapesu või söömine. Enam ei pea sa trenni minekuks nii palju tahtejõudu kulutama, vaid lihtsalt lähed ja teed. Muidugi tuleb vahel ka utsitada. Näiteks kui enne trenni poest läbi põikan ja üldse trennituju pole, ostan mõne tervisliku batooni (enamasti vegan, aga batoonidest juba järgmises postituses), et see pärast trenni ära süüa või luban, et kui trenni lähen, saan tassi lemmikkohvi. Selline “prääniku” meetod aitab alati.

Screenshot 2016-01-18 15.01.11
Kõige kindlam on aga hoopis treeningkaaslane leida. Nõnda kellegagi varasemalt kokku leppides on raske minemata jätta. Mõte, et tema ju läheb, ega ma siis kehvem pole või et ma ei saa teda alt, aitab trennikoti kokku panna ja sammud kodust välja seada.
Lisaks on see tore viis koos aega veeta, selle asemel, et kohvikus kohvi rüübata või kusagil niisama istuda.
Koos joosta on tore, aga on veel palju toredaid aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi, mida saab sõpradega koos teha:

-Ronimisministeeriumisse ronima
-Skyparki hüppama
-discgolfi mängima
-rattaga sõitma
-orienteeruma
-matkama jne

Ei otsi rohkem vabandusi, et mitte trenni teha, eks?! Nii juba läheb!

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.