Bikini Body Guide by Kayla Itsines

Istusin üks õhtu rõdul ja jäin mõttesse. Uskumatu, aga olen lõpuks jõudnud sinnamaale, et võin käsi südamel öelda, et olen oma eluga rahul.

Viimase paari kuuga on minus päris palju muutusi toimunud ja seda nii vaimse kui füüsilise poole pealt. Mind on mõjutanud nii loetud raamatud kui kohatud inimesed, aga on midagi veel. Midagi, mida esialgu sai alustatud poolkõvalt, erilise eesmärgita, lihtsalt uudishimust – Kayla Itsines Bikini Body Guide (bbg). Mis see on? See on 12-nädalane treeningplaan, mis koosneb lühikestest intensiivsetest treeningutest, mille jaoks pole vaja midagi muud kui pealehakkamist.

Olen nüüdseks esimese osa (nädalad 1-12) läbi teinud ja kuigi esimene kolmandik sellest olid ligadi-logadi, alustasin mingi hetk uuesti otsast, pluss asendasin mõned harjutused teistega, on bbg üks parimaid asju, mille olen ette võtnud.

Miks?

Olen tugevam kui kunagi varem and it feels so good! Tegelikult olen ju enne ka järjepidevalt jõutrenni teinud ja isegi lisaraskusi kasutanud, aga see tunne, mis ma bbg treeningutest saan on erinev ja ma jumaldan seda!2015-08-11 10

Mu enesekindlus on kõvasti kasvannud. Mu keha on palju rohkemaks võimaline kui eales arvata oskasin ja see jõud, tunne, et ma suudan, see väike uhkusetunne on mind ennast teistmoodi vaatama pannud. Ma ei pruugi ju olla kõige saledamate ja pikemate jalgadega, aga heas vormis ja tugev olen ma küll. Ja kuigi see enesekindlus kasvab üsna aeglaselt, on iga pisemgi samm suur edasiminek.
Kui varem riietusin üsna konservatiivselt, pigem harilikult, siis nüüd on töö tõttu olnud võimalus ka vähe naiselikumaid ja mitte nii tagasihoidlikke asju katsetada ning olen julguse kokku võtnud ja mugavustsoonist välja astunud. Varem poleks seda kindlasti juhtunud:2015-08-08 14.21.44

Distsipliin ja järjepidevus. Selleks, et hommikul esimese asjana trenn ära teha, on vaja ennast pidevalt utsitada. Kui tõesti magad sisse, siis teed õhtul ja seda mitte korra nädalas, vaid koos jalutuskäikudega 5x nädalas. Kavast kinni pidamine, järjepidevus ning motivatsiooni leidmine on kõvasti iseloomu kasvatanud ja tulemused kajastuvad ka muudes elu valdkondades. Keerulised ülesanded ja suured eesmärgid ei tundu enam nii kättesaamatud, tean, et kõik, mis midagi väärt, võtab aega – ma ei pruugi veel seal olla, aga tean, et kui millegi nimel tööd teha, on kõik võimalik.

Kogukond. Kayla Itsines, kes on selle kava koostanud, on oma Instagrami konto abil suutnud motiveerida ja kaasata tuhandeid kui mitte miljoneid naisi üle maailma. See kogukond, mis selles virtuaalses maailmas tekkinud on, on võimsam kui ükski teine, mida seni olen näinud. Nii palju positiivsust ja üksteise toetamist täesti võõraste inimeste poolt tundub uskumatuna – eriti veel naiste puhul, sest enamasti kiputakse üksteist ikkagi maha tegema ja halvustama (liiga kõhna, liiga paks, liiga mehelik, liiga võlts jne). Ühise eesmärgi nimel vaeva nähes võib aga sündida imelisi asju -ussidest kooruvad välja sõbralikud ja atleetlikud retriiverid!

On keegi veel selle kavaga kokku puutunud? Alustamas? Või teise osa kallale asumas? Vahest saame oma, eesti kogukonna ka kokku, äge oleks!

BBG treeningud on üsna intensiivsed, mistõttu päris neile, kes spordiga alles algust teevad, ma seda ei soovitaks, aga isegi kui oled juba kõva tegija, kuula oma keha – common sense tuleb alati kasuks. Pingutama peab, aga mõistuse piires.
Mina olen hetkel 15. nädala juures ja praeguseks on see juba osa minu eluviisist. Naudin pingutust ja tean, et muutused ei tule üleöö. Kõik võtab aega, aga kuna mul kuskile kiiret pole – ei mingit “suveks vormi” või “sügiseks trimmi” plaani, siis naudin protsessi täiel rinnal, ega piitsuta end ei köögis ega treeningsaalis. Teen kava selle pärast, et mulle meeldib, mitte selle pärast, et kaalu kaotada, lihast kasvatada või supernaiseks saada.
Kui protsessi nautima õpid, tulevad tulemused märkamatult, cheers!
2015-07-03 15.56.02

Autor: annikapajupuu

Biohacking - always trying new things to optimize my health

23 kommentaari “Bikini Body Guide by Kayla Itsines”

 1. Hei,
  olen juba üsna tükk aega Sinu blogi jälginud. Seekordne teema kõnetas mind aga koheselt! Nimelt olen ka ise Kayla`l aeg-ajalt silma peal hoidnud, kuid kavade tellimise/proovimiseni pole jõudnud. Kas see tõesti toimib? Saan Sinu kirjutisest aru, et toimib küll. Aga kas tõesti?! 😀 Ja kas Sul on lisaks treeningkavale ka tema toitumiskava?

  Muide … väga lahe, et seekordses postituses on palju pilte! 🙂

  1. Hei!

   Kui oled Kaylal silma peal hoidnud, siis ilmselt olen näinud tuhandeid tõestusi, et see toimib! 🙂 Ja võin ka isiklikult kinnitada, et toimib! Oluline on järjepidevus.

   Toitumiskava pole, söön kõike, siis kui kõht on tühi ja nii palju kui isu on. Kuula oma keha, ta teab, mida ja kui palju vaja!

 2. Nonii, tundub, et tuleb ka siiski ette võtta see. Kunagi ma seda kuskil küll täheldasin, aga noh, ilmselgelt jäi mul hakkamisest puudu. Aga nüüd kui juba mingi jõud kehas, võib vist selle poole vaatama hakata.

  1. Kindlasti! Eks iga algus on raske. Tegin ise ka alguses osadest harjutustest kergemad variandid – nt pooled kätekõverdused põlvedel jne.
   PS! Võta sõber ka kampa, kui tegema hakkad, koos kõvasti kergem!

 3. Teeme sõbrannadega Kayla kava juba teist “aastat” – eelmine suvi jõudsin 7. nädalani, praegu just lõpetasin 5. ja seekord katsun lõpuni teha 🙂 Toitumiskava ei ole, aga tunne läheb küll iga nädalaga tugevamaks, isegi kui nähtavad muutused aeglasemalt tulevad. Mõtlesin just, et paljud veel Eestis teevad 🙂

  1. Väga äge! Kui koos teha, siis kergem kindlasti! Olen ise tegelikult päris paljusid kava tegemas näinud (harjutused on üsna äratuntavad :D), vahest saame millalgi kamba ka kokku ja teeme ühise trenni!? 🙂
   Hoian sulle pöidlaid, et ikka kava lõpuni saaks tehtud!

 4. Ma olen siin just otsuse ees, mida sügisel oma trenniplaanidega teha. Uus töökoht ja kool ei võimalda spordiklubi enam endisel viisil kasutada. Kuna hommikul varem ärkamine minu jaoks probleem pole, siis tundub, et see BBG võiks täitsa lahenduseks olla. Aitäh oma kogemuse jagamise eest! 🙂 Anna siis märku kui järgmine osa ka tehtud on!

  PS! Sa oled nii ilus!

  http://lauratartus.eu

  1. Sa anna ka märku, kui alustad, hoia meid kursis! BBG on selles suhtes hea, et polegi vaja kuhugi trenni minna + oma treeningud saab ajaliselt ise paika panna -28min päevast ikka pigistab! 🙂
   Aitäh! 🙂

 5. Mina olen kaks korda Kayla kavaga alustanud, kuid alla andnud suht alguses. Sporti olen teinud peaaegu kogu oma elu. Mõnel perioodil väga palju mõnel vigastuste tõttu jällegi vähem. Siiski ma ei tea miks, ma ei suuda ennast motiveerima seda kava tegema. Harjutused on sellised mida ma igapäevases trennis kasutan niikuinii, kuid ma arvan, et mind hirmutab see intensiivsus. Et ma peangi nüüd 7 minutit pingutama. Ja ma pean seda 7 minutit 4x tegema. Kui kiiresti sellega harjub? Ma hea meelega võtaks selle kava uuesti ette, aga millal ma harjun selle intensiivsusega. Seni on mu trennid pigem rahulikud olnud. Jooksen ja üldkehalised harjutused ei aja näost punaseks ja hingeldama.

  Ma ei tea kas sa oled sellest varem kirjutanud, kuid ehk oskad mingeid “nippe” jagada. Võimalik, et selle kogukonna tekitamine Eestis annaks motivatsiooni.

  1. Kindlasti proovin järgmises postituses mingeid nippe ka jagada!
   Intensiivsust saad tegelikult ka selle kava puhul ise timmida – kui ikka ei jaksa, siis puhkadki natuke ja teed pärast väikest pausi edasi edasi. Usun, et neid, kes lähiajal kavaga uuesti alustavad, on veel, otsi enale kaaslane, koos on kergem! 🙂

 6. Kui aus olla siis mina jälgin igapäevaselt Kayla tegemisi ja motiveerivaid pildikesi instagramis ning igal korral mõtlen, et peaksin ka alustama. Ühel hetkel muretsesin isegi kavad, mis lahkelt NAISED TRENNI fb grupis liikvel olid. Aga need kava lehed vedelevad endiselt mu lauasahtlis. Pean ikka ka oma mugavustsoonist välja astuma ning nendega algust tegema. Algus on vast kõikse keerulisem. Mitmenda nädala peale sul harjutuste tegemine kergemaks läks? 🙂 Kehakaalu muutus oli ka suur?

  http://k2rtu.blogspot.com/

  1. Mul kodus polegi õnneks kaalu ja ega see number ei näita tegelikult midagi, peegelpilt on olulisem. Lihtsamaks läheb ilmselt kuskil 6+ nädalast, vähemalt minul läks, siis on korralik rutiin juba sees!

 7. Mina samuti olen proovinud seda kava, aga alustasin suve alguses ja rutiin kadus väga ära. Küll ei leidnud aega või tuli ikka midagi muud vahele.. eks kui väga oleks tahtnud, oleks hakkama ka saanud tegelikult 😀 Aga nüüd sügisest proovin ikka uue hooga, kooliajal lihtsam aega planeerida. Aga sa oled ikka super tubli, et nii kaua vastu pidanud. Jaksu ja tahtmist ka edaspidiseks! 😉

  1. Soovitan trenni hommikul ära teha – tean omast käest, et õhtuks võivad muud plaanid tekkida või laiskus peale tulla. Kui esimese asjana trenn ära teha, on linnuke kirjas ja tuju ka kohe hea!

 8. Tere!
  Olen samuti su blogil silma peal hoidnud ning see viimane postitus tõmbas eriti tähelepanu. Nimelt alustasin ka augustis bbg kavaga, tehes seda järjepidevalt kuni neljanda nädalani. Siis tuli aga ette kolimine pealinna, ja ka kava järgmine jäi kahjuks unarusse. Kuna koduskohas sain kõiki harjutusi teha oma koduaias, siis nüüd pealinnas mul seda võimalust väga ei ole, et lähen õue hantlite ja muu varandusega. Seega küsiksin, et kus sina neid harjutusi teed? Kas selleks pooleks tunniks on mõtekas minna jõusaali?
  Muide, oled super motivatsiooniallikas! Suure töö ja vaevaga suurepärased tulemused!
  Hoian kindlasti ka edaspidi su blogil silma peal! 😉

  1. See oleneb veidi, kas oled täiesti nullist alustaja – seni sporti üldse pole teinud või paar korda nädalas ikka jooksed/sõidad rattaga vms liigutamist. Nõnda huupi ei julge hetkel soovitada.

   1. Ma olen pigem lausa selline kord kuus jooksen/sõidan rattaga inimeseks muutunud 😀
    Mingi vanem põhi jõutreeninguid ja bp on all, aga keha unustab siiski üsna kiirelt.. Ajapuudus on see, mistõttu füüsiline pool jääb unarusse. Seetõttu piilungi BBG poole.

    1. Siis ilmselt võiks esialgu paar jooksutrenni teha ja vaadata, kuidas keha reageerib. Kui tundub, et vorm polegi päris nullis, siis võta kaylaitsines.com lehelt tema nädalaajane tasuta näidiskava ja proovi seda teha. Kui aga jooksmine kõvasti hingeldama võtab, püüa paar nädalat kasvõi 3-päeval nädalas 30min jooksmas käia enne kui alustad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.